Blog

Dieta planetarna – czym jest i na czym polega?

Prawie każdemu z nas dieta kojarzy się ze sposobem odżywiania, który ma pomóc zrzucić zbędne kilogramy i zadbać o zdrowie. Jest jednak jeszcze jedna dieta, która łączy dbanie o zdrowie z ochroną planety i produkcją żywności. To dieta planetarna. Poznajmy ją bliżej.

dieta planetarna

Na czym polega immersja językowa?

Niewystarczający kontakt z językiem obcym jest najczęstszą bolączką osób, które się go uczą. Najczęściej nauka ta ogranicza się jedynie do kilku godzin lekcji w szkole lub na kursie. Niestety w tym sposobie nauczania czujemy często, że nie robimy postępów. Czy immersja językowa jest rozwiązaniem tego problemu? I na czym ona polega?

immersja językowa

Jak rozmawiać z dzieckiem, żeby nas słuchało?

Komunikacja z dziećmi potrafi być trudna. Nierzadko odnosimy wrażenie, że to co mówimy, jest dla nich całkowicie obojętne. A przecież to komunikacja jest podstawą budowania poprawnych relacji i okazywania wzajemnego szacunku.To od niej zależy wychowanie dzieci i to, na ile zechcą nas słuchać.

jak rozmawiać z dzieckiem

Czym różni się przedszkole prywatne od państwowego?

Rodzice kilkulatków wcześniej czy później będą musieli odpowiedzieć sobie na pytanie: czy posyłać dziecko do przedszkola? A jeśli tak, to jakie wybrać – przedszkole prywatne czy państwowe? Aby podjąć właściwą decyzję, należy poznać różnice pomiędzy tymi placówkami....

przedszkole państwowe czy prywatne