Spacery

Wszystko co warto wiedzieć
Kontakt

Aby stworzyć dziecku odpowiednie warunki rozwoju, potrzebna jest przede wszystkim wiedza jak tego dokonać. Zważywszy na to, że dziecko rozwija się na wielu różnych płaszczyznach, do jego rozwoju potrzebne są zajęcia, które będą sprzyjać rozwojowi w bardzo urozmaicony sposób. Jednym z takich sposobów jest spacer, na który zabierzemy dzieci w ramach zajęć w naszej Akademii Malucha NAJ w Szczecinie

W czym spacer pomaga dziecku?

Spacer to oczywiście niedługie wyjście poza teren przedszkola, w trakcie którego dziecko maszeruje po terenie, który pedagog zna w bardzo dobrym stopniu. Sprzyja to zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom.

Wiek przedszkolny dziecka ma to do siebie, że dziecko jeszcze nie rozumie wszystkiego co się wokół niego dzieje. Zadaniem spaceru jest właśnie ułatwienie dziecku zrozumienia otaczającego go świata.

Czego dziecko uczy się w trakcie spaceru?

Wszyscy wiemy, że dzieci posiadają nieskończony zapas energii, któremu najchętniej bez przerwy dawałyby upust. Spacer dla dziecka jest właśnie okazją, aby zażyć ruchu poza terenem przedszkola.

W trakcie spaceru dziecko ma okazję również na poznanie otaczającego go świata. Spacer to świetna okazja dla dziecka, aby móc obserwować okoliczną naturę, zwierzęta, a także innych ludzi, co pozwoli dziecku na uzupełnianie własnej wiedzy, a także nabywanie nowych doświadczeń.