Gotowanie

Wszystko co warto wiedzieć
Kontakt

Gotowanie w Akademii Malucha NAJ

Dzieci w wieku przedszkolnym uczą się bardzo szybko i bardzo dużo. Niemalże każda czynność przez nie wykonywana może być dla nich jednocześnie zabawą, ale także i nauką. Jak wiadomo – dzieci najbardziej lubią, gdy nauka jest przekazywana w formie zabawy. Nie inaczej jest w kwestii gotowania, które będzie dla dziecka fascynującą przygodą.

Dlaczego dzieci pokochają gotowanie?

Gotowanie to bardzo przydatna umiejętność w życiu. Właśnie dlatego ważnym jest, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się podstawowych kulinarnych umiejętności. Świetne warunki do tego stworzy nasza Akademia Malucha NAJ w Szczecinie

Gotowanie to czynność, którą dzieci bez wątpienia pokochają z kilku powodów. Jednym z takich powodów jest fakt, że gotowanie dla dzieci będzie wspaniałą podróżą przez świat smaków i kolorów, gdzie będą mogli odkrywać ten właśnie świat krok po kroku.

Czego dziecko nauczy sie gotujac w Akademii Malucha NAJ w szczecinie?

Dziecko uczy się w trakcie każdego zajęcia. W trakcie gotowania również. Gotując dziecko nauczy się bezpiecznie obchodzić z różnymi kuchennymi przyrządami, zaczynając od ostrych przedmiotów – takich jak noże, a kończąc na urządzeniach elektrycznych. Taka wiedza niewątpliwie przyda się dziecku w przyszłości.

Warto zaznaczyć, że w trakcie własnoręcznego przyrządzania posiłków dziecko uczy się tego, jak w odpowiedni sposób łączyć ze sobą różne smaki. Oprócz tego dziecko będzie poznawać wartości odżywcze danych produktów, dzięki czemu chętniej będzie spoglądać w stronę zdrowego odżywiania. Co ważne – dzieci, które mają udział w przyrządzaniu posiłków nie mają później problemów z apetytem.