Akademia Malucha "Naj"

Zajęcia
Kontakt

Zestaw super Zajęć

W trosce o wasze pociechy, a naszych podopiecznych, przygotowaliśmy zestaw świetnych zajęć i zabaw, które pomagają w rozwoju dzieci. Każde z nich jest indywidualnie dopasowane do potrzeb i wieku malucha. Zapraszamy do zapoznania się z zabawami, które przygotowaliśmy.

Bajki pomagajki

To cykl zajęć mający na celu wzbogacenie wiedzy dziecka o sobie oraz o otaczającym go świecie. Terapia bajką redukuje napięcia, pomaga przezwyciężać lęki, a także umożliwia zrozumienie nowej sytuacji. Literatura wykorzystywana, jako forma zabawy może też mieć na celu chwilowe odsunięcie dziecka od problemów, które go dotyczą, a na które nie ma ono wpływu. Budowanie osobistych zasobów dziecka opiera się więc na: pozyskiwaniu nowej wiedzy, poznawaniu nowych sposobów na wyjście z trudnych sytuacji, rekompensowaniu niezaspokojonych potrzeb i braków, budowaniu pozytywnego nastawienia.

Sensoplastyka

Czyli kreatywne brudzenie to zajęcia polegające na przelewaniu, przesypywaniu, ciapcianiu i babraniu 🙂 Plastyka sensoryczna łączy w sobie doznania dotykowe, wzrokowe, zapachowe i smakowe. Podczas zajęć wykorzystywane są tylko ogólnodostępne, naturalne produkty o różnej strukturze. Zajęcia przede wszystkim wspierają samodzielność, wspierają rozwój zmysłów, uczą wychodzenia ze schematów, poznawania nowych form wyrazu, wspierają rozwój poznawczy, wzmacniają wiarę we własne możliwości, pokazują, że można wprowadzać zmiany, ulepszenia, eksperymentować, a co najważniejsze można się BRUDZIĆ 🙂

Zumba Kids

ZUMBA KIDS to zajęcia ruchowe łączące taniec, gimnastykę i dobrą zabawę. Podczas zajęć dzieci uczą się systematyczności i pracy w grupie. Poznają tańce z całego świata, rozwijając przy tym koordynację ruchową, równowagę i kreatywność. ZUMBA KIDS zaspokaja naturalną potrzebę ruchu, rozwijają motorykę dużą, a przy okazji wprowadza radosną ,pełną optymizmu atmosferę.

 

Gimnastyka dla Dzieci i Rodziców

Gimnastyka sprawia radość każdemu dziecku i ma też pewien „efekt uboczny” w postaci wspierania jego naturalnej sprawności fizycznej. Dzięki zabawom ruchowym układ mięśniowy dobrze się rozwija, a więź między dzieckiem i rodzicami staje się mocniejsza.
Rodzice często się zastanawiają, czy dziecko prawidłowo się rozwija.
Program opiera się na sprawdzonej metodzie Fizjoterapeutycznej NDT Bobath. Ćwiczenia pomagają dziecku optymalnie się rozwijać i jednocześnie korygować drobne wady postawy.