Bajki Pomagajki

Wszystko co warto wiedzieć
Kontakt

Bajki Pomagajki w Akademii Malucha Naj

Jak sama nazwa wskazuje – czytanie bajek dzieciom może być niezwykle pomocne. Oczywiście czytanie bajek ma w sobie wiele zalet, którym nie da się zaprzeczyć. Jest to bardzo ważna czynność, która wiele dzieci uczy, a także pomaga w rozwoju. Właśnie dlatego warto dzieciom czytać, o czym wiemy w naszej Akademii Malucha NAJ w Szczecinie.

Co przekazujemy dzieciom czytając?

Do zalet czytania zaliczyć można mnóstwo rzeczy. Jako jedną z nich możemy na pewno zaliczyć wzbudzanie w dziecku ciekawości oraz zainteresowania światem. To bardzo ważne, ponieważ zaciekawione dziecko szybciej się uczy oraz pozyskuje nowe umiejętności.

Warto również wiedzieć, że książki uczą dzieci dobrych postaw, takich jak np.. empatia, która w książkach jest zawsze pokazywana. Nasi pedagodzy wiedzą, że to ważne, aby uczyć dzieci odpowiednich postaw.

Ważnym jest także, aby uczyć dzieci zamiłowania do książek od najmłodszych lat, ponieważ w późniejszych latach pojawi się dla książek konkurencja, ale to właśnie czytanie niesie ze sobą wiele pozytywów.

Dlaczego czytanie jest tak wazne?

Istnieje jeszcze wiele powodów, dlaczego czytanie dzieciom niesie ze sobą same pozytywy. Do najważniejszych możemy również zaliczyć to, że książki uczą dzieci nowych słów, co z pewnością będzie bardzo przydatne dla dziecka.

Niemniej ważną kwestią jest to, że zainteresowane i zaciekawione dziecko zapomina o innych problemach, które go dotyczą, a na które nie ma wpływu. Bajki zabiorą dziecko do swojego wspaniałego świata, który dziecko z fascynacją będzie poznawać.