Sensoplastyka

Sensoplastyka

Nie od dziś wiadomo, że dziecko najszybciej uczy się w momencie, gdy tej nauce towarzyszy świetna zabawa. Takie połączenie sprawia, że dziecko jest zaciekawione nowymi dla niego rzeczami. Podobnie jest z rozwojem organizmu małego człowieka - ważnym jest, aby stworzyć odpowiednie do tego warunki. 

O co chodzi w sensoplastyce? 

Stworzenie odpowiednich warunków dla rozwoju przedszkolaka to bardzo ważna rzecz, o czym bardzo dobrze wiedzą nauczyciele z naszego przedszkola w Szczecinie “Dziecięcy naj”.  

Najprościej rzecz ujmując - sensoplastyka to zajęcia plastyczne, przy których dziecko używa wszystkich zmysłów. Takie zajęcia to coś, co dzieci pokochają, a wszystko to z powodu tego, że można się ubrudzić! W sensoplastyce chodzi o to, by układać, gnieść, babrać, ciapciać - wszystko to, co dzieci kochają. 

Dlaczego sensoplastyka jest przydatna? 

Sensoplastyka ma bardzo dużo zalet. Ilość zalet wpływa oczywiście na przydatność tych zajęć. Ogromnym plusem sensoplastyki jest to, że zajęcia te rozwijają mózg dziecka. Dzieje się tak z powodu zaangażowania wielu zmysłów jednocześnie, co jest ważne właśnie przy rozwoju dziecka. 

Dodatkowym atutem sensoplastyki jest to, że zajęcia przeprowadzane w grupie pozwalają dziecku na kontakt z rówieśnikami w trakcie zabawy. Towarzyszyć temu może współpraca lub nawet rywalizacja – kto ułoży wyższą wieżę?